Poniedziałek, 1 Maja 2017 Imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Będzie laboratorium, pediatra i internista a może nawet chirurg
26-08-2010 08:39

Powiększ zdjęcieTo bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Szymanowa i okolic. Od 1 września rozpoczyna działalność całkowicie odnowiony tamtejszy Ośrodek Zdrowia. Znajduje się w miejscu istniejącego wcześniej budynku, który został gruntownie zmodernizowany w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
W ten sposób ośrodek został dostosowany do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia, dotyczących warunków sanitarnych jakie muszą spełniać obiekty służby zdrowia. Długo czekać musieli przyszli pacjenci na to, by w ogóle ośrodek znalazł chętnych lekarzy na jego prowadzenie. Wreszcie się udało. Nowy ośrodek przejęło małżeństwo państwa Zawadzkich. Mąż Jerzy jest lekarzem ogólnym, z trzydziestopięcioletnią praktyką w zawodzie, posiadającym drugi stopień doktora medycyny pracy i pierwszy stopień z radiologii. Żona Krystyna zajmuje się natomiast administracją ośrodka.
Szymanowska przychodnia stanowi filię NZOZ „Galen”, mającego siedzibę w Sochaczewie przy ulicy Chopina 168. W tej chwili ośrodek w Szymanowie znajduje się jeszcze w fazie reorganizacji. Pełną parą ma ruszyć od września. Mimo to, przy okienku rejestracyjnym spotkaliśmy już kilka osób – Proszę pana, wreszcie będziemy mieć lekarza na miejscu. Nie będziemy jeździć do Teresina. Pan wie, co to oznacza, szczególnie dla starszych ludzi czy matek z dziećmi – mówi stojąca w kolejce do rejestracji kobieta. Jak wyjaśniła nam Krystyna Zawadzka, choć zapisy do lekarza i przyjęcia prowadzone są tak naprawdę już w sierpniu, to jednak początkową datą otwarcia będzie 1 wrzesień. - Miesiąc dajemy sobie na rozruch, na rozpatrzenie się w sytuacji, a od października dołączą do nas już konkretni specjaliści – wyjaśnia Jerzy Zawadzki. Na początku będzie on stanowił jednoosobową załogę ośrodka, jednak już wkrótce pracę podejmie pediatra, internista, a być może nawet chirurg. - Jestem po wstępnej rozmowie z jednym z lekarzy i prawdopodobnie otworzymy poradnię chirurgiczną dla naszych pacjentów – zapowiada Jerzy Zawadzki. Ponadto, raz w tygodniu będzie funkcjonowało laboratorium, gdzie chorzy uzyskają wyniki wcześniej przeprowadzonych badań. Na miejscu jest oczywiście gabinet zabiegowy.
Trzeba przyznać, że zmodernizowany obiekt prezentuje się okazale. Docelowo ma służyć mieszkańcom m.in. Szymanowa, Skrzelewia, Strug, Maurycewa, Mikołajewa i okolic, którzy nie zawsze – zwłaszcza zimową porą – są w stanie dotrzeć do Teresina. Teraz ma się to zmienić. Jednak wiadomo już, iż aby tego typu zakład opieki prosperował, powinien posiadać nie mniej niż trzy tysiące pacjentów. Patrząc na ilość mieszkańców tamtejszych okolic, nie powinno być z tym problemu.
Marcin Odolczyk


(0 głosów)
  
komentarze (1)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

szym (gość) napisał(a):
2010-08-26 13:50:43
No no to rodzi się wreszcie jakas konkurencja dla dotychczasowego monopolisty

Reklamy

Copyright © 2006 - 2017 Milenium Media


ZAPRASZAMY DO BIURA REKLAMY PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL ORAZ EXPRESSU SOCHACZEWSKIEGO - Sochaczew ul. Żeromskiego 29 g. tel. 46 862 15 82, 46 862 43 96 ZAPRASZAMY DO BIURA REKLAMY PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL ORAZ EXPRESSU SOCHACZEWSKIEGO - Sochaczew ul. Żeromskiego 29 g. tel. 46 862 15 82, 46 862 43 96 ZAPRASZAMY DO BIURA REKLAMY PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL ORAZ EXPRESSU SOCHACZEWSKIEGO - Sochaczew ul. Żeromskiego 29 g. tel. 46 862 15 82, 46 862 43 96